Východní Tatry jedna z nejkrásnějších oblastí Slovenska

Východní Tatry jsou jednou z nejkrásnějších oblastí Slovenska. Tato oblast je známá svou nádhernou přírodou, horskými vrcholy, krásnými dolinami a jezery. V tomto článku se podíváme na to, co všechno Východní Tatry nabízejí a jak si v této oblasti můžete užít nezapomenutelnou dovolenou.

Geografie

Východní Tatry jsou součástí Tatranského národního parku a nacházejí se na východě Slovenska. Tato oblast sahá od hory Rysy až po Západní Tatry. Nejvyšší horou Východních Tater je Gerlachovský štít s výškou 2 655 metrů.

Turistika

Východní Tatry jsou oblíbenou turistickou oblastí pro milovníky přírody a horolezectví. Tato oblast nabízí mnoho možností pro turistiku a prozkoumávání horských vrcholů. Mezi nejznámější turistické cesty patří Tatranská magistrála, která se táhne přes celé Vysoké Tatry a nabízí krásné výhledy na okolní přírodu. Dalšími populárními cestami jsou Cesta hrdinů SNP, Belianská tatranská magistrála a Štrbské pleso – Popradské pleso.

Hory

Východní Tatry nabízejí mnoho horských vrcholů, které lákají horolezce z celého světa. Mezi nejvyšší vrcholy patří Gerlachovský štít, který je nejvyšší horou Slovenska, Vysoká, Lomnický štít a Rysy. Hory Východních Tater nabízejí také mnoho krásných výhledů na okolní krajinu.

Vodopády

V oblasti Východních Tater se nachází několik nádherných vodopádů, které stojí za návštěvu. Mezi nejznámější patří Vodopád Studeného potoka, který se nachází v oblasti Tatranského národního parku a má výšku 12 metrů. Dalšími populárními vodopády jsou Vajanského vodopád, Skokanský vodopád a Kmeťov vodopád.

Jezera

Východní Tatry nabízejí také mnoho krásných jezer, které lákají turisty z celého světa. Mezi nejznámější patří Štrbské pleso, které je největším jezerem ve Vysokých Tatrách. Dalšími populárními jezery jsou Popradské pleso, Veľké Hincovo pleso, Zelené pleso a Štrbské pleso. Tyto jezera nabízejí nádherné výhledy na okolní horstvo a jsou oblíbenou turistickou destinací.

Lyžování

V zimě se Východní Tatry promění v lyžařské středisko s mnoha sjezdovkami a lyžařskými vleky. Mezi nejznámější lyžařská střediska patří Tatranská Lomnica, Štrbské pleso a Starý Smokovec. Tyto střediska nabízejí mnoho možností pro lyžování a snowboarding, a to jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé lyžaře.
Kultura

Východní Tatry jsou také bohaté na kulturu a historii. Mezi nejznámější kulturní památky patří Spišský hrad, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Tento hrad se nachází na kopci nad městem Spišské Podhradie a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Dalšími kulturními památkami jsou Kežmarský hrad, Belianska jaskyňa, Vysoké Tatry a mnoho dalších.

Závěr

Východní Tatry jsou krásnou oblastí, která nabízí mnoho možností pro aktivní dovolenou. Turisté si mohou užít nádhernou přírodu, horolezectví, turistiku, lyžování a mnoho dalších aktivit. Navíc je zde bohatá kulturní historie a památky, které stojí za návštěvu. Pokud plánujete dovolenou ve Východních Tatrách, určitě si tuto nádhernou oblast nenechte ujít.

Autor příspěvku: admin