Nízké Tatry – skvělá letní i zimní dovolená

Už jste někdy slyšeli o Nízkých Tatrách? Toto malebné pohoří, ukryté na Slovensku, je skutečným pokladem pro milovníky přírody a aktivního odpočinku. Zapomeňte na přeplněné Alpy nebo Pyreneje a objevte krásy Nízkých Tater, které vám nabídnou nezapomenutelný zážitek.

Turistika jako lék na duši

Nechte se unést nádhernými scenériemi Nízkých Tater a vydejte se na turistickou výpravu snů. Ať už jste začátečník nebo ostřílený turista, vždy si zde najdete trasu přesně podle svých představ. Zkuste třeba pohodovou procházku k vrcholu Chopok z obce Demänovská dolina nebo vyrazte na vícedenní dobrodružství napříč úchvatnými vrcholy Kráľova hoľa či Dumbier.

Lyžařský ráj pod sněhovou pokrývkou

Když nastane zima, Nízké Tatry se promění ve skutečný lyžařský ráj! Navštivte oblíbené lyžařské středisko Jasná, které je největším na Slovensku a nabízí přes 50 km sjezdovek a 30 km běžeckých tratí. Nebo si vyberte z dalších skvělých středisek, jako jsou Štrbské Pleso či Donovaly.
Horské chaty jako z pohádky

Projděte horský svět Nízkých Tater a užijte si nezapomenutelný pobyt v jedné z útulných horských chat. Ochutnejte tradiční slovenské pokrmy v místních restauracích a barech a odpočiňte si po náročném dni stráveném v přírodě. Mezi nejoblíbenější chaty patří například Chata M.R. Štefánika, Chata Ďurkova a Chata pod Chopkom.

Vodopády jako tajemství divoké přírody

Nechte se okouzlit krásou nádherných vodopádů, které Nízké Tatry skrývají. Obdivujte impozantní Vodopád Skok v Demänovské dolině nebo objevujte další malebné vodopády, jako jsou Vajanského vodopád, Bystrianské vodopády či Prosiecky vodopád.
Relaxace jako třešnička na dortu

A co by to bylo za dovolenou bez chvilky klidu a odpočinku? Nízké Tatry vám nabízejí mnoho možností, jak si dopřát wellness a spa zážitky v horských hotelech a lázeňských zařízeních. Navštivte například Liptovský Ján nebo Bešeňová a užijte si relaxaci ve zdejších saunách či bazénech.

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost objevit kouzlo Nízkých Tater! Ať už toužíte po turistice, lyžování, procházkách po horských chatách, návštěvě vodopádů nebo relaxaci v lázeňských zařízeních, tato oblast je pro vás ideálním místem. Vydějte se na dobrodružství svého života a objevte krásy Nízkých Tater na vlastní kůži!

Autor příspěvku: admin